Na obiekcie Stadio Olimpico dnia 2024-05-12 10:30 odbył się mecz Lazio vs Empoli zakończony wynikiem 2-0

Ostatnie emocje trzydziestej szóstej kolejki włoskiej Serie A przyniosły spotkanie na Stadio Olimpico, gdzie Lazio zmierzyło się z Empoli. Sobota okazała się pomyślna dla gospodarzy; już do przerwy Lazio prowadziło 1-0, a ostatecznie zwyciężyli 2-0, umacniając swoją pozycję w ligowej tabeli. Czyste konto oraz skuteczne wykorzystanie sytuacji bramkowych dały drużynie z Rzymu przewagę, której Empoli nie zdołało przełamać.

Mecz Serie A: Lazio vs Empoli - Relacja

Dziś na Stadio Olimpico odbył się zacięty pojedynek pomiędzy drużynami Lazio i Empoli w ramach 36. kolejki włoskiej Serie A. Mecz rozpoczął się o godzinie 10:30, a sędzią głównym spotkania był Gianluca Aureliano z Włoch.

Atmosfera na stadionie była gęsta, kibice obu drużyn dopingowali swoje zespoły przez całe 90 minut. Gospodarze mieli wsparcie własnej publiczności, co dodatkowo nakręcało ich do walki o zwycięstwo.

Pierwsza połowa była pełna emocji, a ostatecznie to Lazio wyszło na prowadzenie tuż przed przerwą. W 45. minucie to Patric strzelił gola na 1-0, asystującemu M. Zaccagniemu. Gospodarze zasłużenie prowadzili po pierwszych czterdziestu pięciu minutach gry.

Druga połowa była jeszcze bardziej intensywna, obie drużyny walczyły o zdobycie kolejnych bramek. Empoli próbowało odrobić straty, ale to Lazio podkręciło tempo w końcówce meczu. W 89. minucie to M. Vecino podwyższył prowadzenie dla gospodarzy, strzelając drugiego gola na 2-0 po asyście Pedro.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2-0 na korzyść Lazio. Gospodarze sięgnęli po zasłużone zwycięstwo, a kibice mogli być dumni z postawy swoich ulubieńców na boisku.

W trakcie spotkania sędzia pokazał kilka żółtych kartek. W drużynie gospodarzy kartonikami zostali ukarani Manuel Lazzari, Nicolò Rovella oraz Alessio Romagnoli. Z kolei w zespole gości żółtą kartkę otrzymał Emmanuel Gyasi.

Nie odnotowano czerwonych kartek w trakcie meczu, co świadczy o zaciętej, ale fair rywalizacji obu drużyn.

Teraz przed obiema ekipami kolejne wyzwania. Dla Lazio na horyzoncie pojawią się spotkania z Interem, Sassuolo i Udinese, natomiast Empoli zmierzy się z AS Romą, oraz .