Spotkanie Napoli vs Empoli, wynik 0-1

W emocjonującym meczu Serie A Napoli podejmowało drużynę Empoli na Stadio Diego Armando Maradona. Ostatecznie to goście wygrali spotkanie 1-0, zdobywając jedynego gola w drugiej połowie. Mimo wyrównanej rywalizacji, żadna z drużyn nie zdołała pokonać bramkarzy w pierwszej połowie, więc na przerwę obie ekipy schodziły przy bezbramkowym remisie. Ostateczne zwycięstwo Empoli zapewnił im nie tylko cenne trzy punkty, ale także udane przełamanie serii kilku meczów bez zwycięstwa. Niestety dla Napoli to był krok wstecz w walce o czołowe miejsca w tabeli.

W niedzielnym starciu drużyna Napoli podejmowała na własnym stadionie Empoli w ramach 12 kolejki Serie A. Mecz odbył się na Stadio Diego Armando Maradona o godzinie 11:30. W pierwszej połowie obu zespołom nie udało się pokonać bramkarzy rywali, co zaowocowało remisowym wynikiem 0-0 na przerwę. W końcówce meczu emocje sięgnęły zenitu, gdyż to goście zdołali zdobyć jedyną bramkę. V. Kovalenko w doliczonym czasie gry, a dokładnie w 90. minucie, strzelił gola na wagę zwycięstwa dla drużyny Empoli. Asystę przy tej bramce zanotował T. Ebuehi. Ostateczny rezultat meczu to 0-1 dla gości. Wyróżnić należy Jens Cajuste, który został ukarany żółtą kartką w 90. minucie dla drużyny gospodarzy oraz Matteo Cancellieri, który otrzymał żółtą kartkę w 78. minucie dla drużyny przeciwników. Mecz sędziował Alessandro Prontera, Italy. Najbliższe mecze dla Napoli to starcia z Atalantą, Realem Madryt oraz Interem, natomiast Empoli zmierzy się z zespołami Sassuolo, Genoa oraz Lecce.