Spotkanie Fiorentina kontra Empoli zakończone wynikiem 0-2 dnia 2023-10-23 18:45 na obiekcie Stadio Artemio Franchi

W kolejce dziewiątej Serie A doszło do spotkania pomiędzy drużynami Fiorentina oraz Empoli, które odbyło się na Stadio Artemio Franchi. Mecz zakończył się wynikiem 0-2 na korzyść gości. Już w pierwszej połowie Empoli objęło prowadzenie, a mimo starań gospodarzy, rezultat nie uległ zmianie do końca meczu. Mimo porażki, kibice mogli podziwiać dobrze zorganizowaną grę obu drużyn. Sędzią spotkania był Federico Dionisi z Włoch.

Wynik meczu: Fiorentina 0-2 Empoli

W kolejce 9 włoskiej Serie A doszło do emocjonującego starcia pomiędzy Fiorentiną a Empoli. Spotkanie odbyło się na pięknym Stadio Artemio Franchi. Kibice obu drużyn zgromadzeni na trybunach oczekiwali z niecierpliwością na ten pojedynek, a atmosfera była elektryzująca.

Sędzią tego spotkania był Federico Dionisi z Włoch, który miał za zadanie zapewnić uczciwe i sprawiedliwe rozstrzygnięcie na boisku.

Bramki

Mecz rozpoczął się z wysokim tempem, a już w 21. minucie to goście objęli prowadzenie. Strzelcem bramki dla Empoli był F. Caputo, który pięknie wykorzystał asystę A. Grassiego. Bramka ta była prawdziwym ciosem dla gospodarzy i dodała pewności siebie drużynie Empoli.

Przez większość pierwszej połowy obie drużyny miały swoje okazje, jednak żadna nie zdołała wykorzystać ich do zdobycia bramki. Wynik na przerwę wynosił 0-1 na korzyść Empoli.

W drugiej połowie Fiorentina próbowała odrobić straty i odwrócić losy meczu na swoją korzyść. Jednak brak precyzji i skuteczności w atakach sprawiły, że nie zdołali wyrównać. W 81. minucie to ponownie Empoli pokazało się z najlepszej strony, zdobywając drugą bramkę. Tym razem to E. Gyasi wpisał się na listę strzelców, wykorzystując asystę J. Fazziniego.

Reakcje i kartki

Nie brakowało emocji również na boisku. Zarówno drużyna Fiorentiny, jak i Empoli otrzymały kilka żółtych kartek. W barwach gospodarzy na kartkę żółtą narażał się Lucas Beltrán, który został ukarany w 77. minucie. W drużynie Empoli żółte kartki otrzymali Sebastian Walukiewicz w 52. minucie, Matteo Cancellieri w 71. minucie oraz Jacopo Fazzini w 79. minucie.

Mimo starań obu drużyn, nie było kartek czerwonych w tym meczu.

Podsumowanie

To był pełen emocji i zwrotów akcji mecz pomiędzy Fiorentiną a Empoli. Goście zdołali skutecznie wykorzystać swoje okazje, zdobywając dwie bramki i zapewniając sobie zwycięstwo. Drużyna gospodarzy nie była w stanie odrobić strat i musiała pogodzić się z porażką. Wielkie brawa dla F. Caputo, który otworzył wynik spotkania, oraz dla E. Gyasiego, który zapewnił drużynie Empoli drugiego gola.

Fiorentina będzie musiała szybko podnieść się po tej porażce i przygotować się na kolejne ważne spotkania, w tym z Lazio i Juventus. Empoli natomiast będzie chciało utrzymać swoją dobrą formę i kontynuować serię zwycięstw w meczach z Atalantą, Frosinone i Napoli.