Empoli kontra Atalanta, wynik meczu: 0-3

W kolejce 10 włoskiej Serie A drużyna Empoli podejmowała u siebie Atalantę w meczu pełnym emocji. Spotkanie to miało miejsce na Stadio Carlo Castellani – Computer Gross Arena, gdzie na boisku zmierzyły się obie ekipy. Sędzią tego starcia był Luca Massimi z Włoch. Ostatecznie to Atalanta wyszła zwycięsko z tego starcia, pokonując rywali 3-0. Już na przerwę goście prowadzili 2-0, utrzymując przewagę do końca meczu. Dogrywki oraz rzuty karne nie były potrzebne, aby rozstrzygnąć losy tego widowiska.

Relacja z meczu pomiędzy drużynami Empoli i Atalanta

Mecz pomiędzy drużynami Empoli oraz Atalanta odbył się na Stadio Carlo Castellani – Computer Gross Arena w ramach 10. kolejki Serie A. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-3 na korzyść drużyny Atalanta.

Spotkanie rozpoczęło się dynamicznie, już w 5. minucie G. Scamacca otworzył wynik meczu, wykorzystując asystę A. Lookmana. Ekipa Atalanty podwójnie podwyższyła prowadzenie po trafieniu T. Koopmeinersa w 29. minucie, z asystą od G. Scamacci.

Po przerwie, drużyna Atalanty kontynuowała swoją dobrą grę, a G. Scamacca zdobył swoją drugą bramkę tego wieczoru w 51. minucie, po asyście M. de Roon. Empoli mimo starań nie zdołało odrobić strat i mecz zakończył się wynikiem 0-3 dla gości.

Spotkanie było pełne napięcia i walki, co zaowocowało aż czterema żółtymi kartkami dla graczy Empoli. Youssef Maleh, Liberato Cacace, Emmanuel Gyasi oraz Jacopo Fazzini zostali upomniani przez sędziego Luca Massimiego. Drużyna Atalanty uniknęła kar, nie otrzymując żadnych kartek.

Przyszłe mecze dla drużyny Empoli to starcia z Frosinone, Napoli oraz Sassuolo, natomiast Atalanta zmierzy się z Sturm Graz, Udinese oraz ponownie z Napoli.