Genoa kontra Empoli, wynik meczu 1-1

W dniu 2 grudnia 2023 roku na Stadio Comunale Luigi Ferraris odbył się mecz pomiędzy Genoa a Empoli w ramach 14. kolejki Serie A. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1, po bramkach strzelonych w pierwszej połowie. Wynik na przerwę to 1-0 na korzyść Genoi.

Relacja z meczu Genoa vs Empoli

W niedzielnym starciu drużyna Genoa podejmowała gości z Empoli na Stadio Comunale Luigi Ferraris w ramach 14. kolejki Serie A. Mecz zakończył się remisem 1-1, a emocje sięgały zenitu w obu obozach.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 14:00, a na sędziowskim fotelu zasiadł Gianluca Aureliano, który miał trudne zadanie utrzymania dyscypliny na boisku.

Pierwsza połowa meczu była pełna napięcia i walki o kontrolę nad grą. Ostatecznie to gospodarze objęli prowadzenie w 37. minucie za sprawą Ruslana Malinovskyi'ego, który wykorzystał doskonałe podanie od M. Badelja. Po pierwszej połowie wynik to 1-0 dla Genoi.

W drugiej połowie obie drużyny nie zwalniały tempa, a emocje rosły wraz z zbliżającym się końcem meczu. W 67. minucie to jednak Empoli doprowadziło do wyrównania za sprawą M. Cancellieriego, który skutecznie pokonał bramkarza Genoi V. Kovalenko. Wynik 1-1 zapewnił emocjonujące zakończenie spotkania.

Podczas meczu nie zabrakło również kartek. Ruslan Malinovskyi, Alessandro Vogliacco i Milan Badelj z Genoi oraz Filippo Ranocchia z Empoli zostali ukarani żółtymi kartkami za agresywne akcje na boisku.

Na koniec spotkania zarówno gospodarze, jak i goście musieli sprostać trudnej sytuacji, gdyż Milan Badelj z Genoi został ukarany żółtą kartką w doliczonym czasie gry.

Następne wyzwania czekają oba zespoły. Genoa zmierzy się kolejno z Lazio, Monza i Juventus, natomiast Empoli stanie do walki z Lecce, Torino i Leeds.

Całe spotkanie dostarczyło fanom piłki nożnej wiele emocji, a wynik 1-1 przyniósł satysfakcję obu drużynom. Mecz na Stadio Comunale Luigi Ferraris dostarczył pełną dawkę futbolowych emocji i nie zawiodło to oczekiwań kibiców.