Spotkanie Frosinone kontra Empoli, wynik końcowy 2-1

W emocjonującym starciu dwóch drużyn Serie A, Frosinone zdołało pokonać Empoli wynikiem 2-1. Mecz odbył się na Stadio Benito Stirpe, a obie ekipy zaprezentowały wysoki poziom piłki nożnej. Pomimo braku bramek w pierwszej połowie, druga część spotkania dostarczyła kibicom wiele emocji. Frosinone zdołało zdobyć dwie bramki, zanim Empoli odpowiedziało jednym trafieniem, ale ostatecznie gospodarze utrzymali prowadzenie do końca meczu. Wygrana ta pozwoliła drużynie Frosinone na awans w tabeli Serie A.

Relacja z meczu piłki nożnej: Frosinone vs Empoli

W sobotni wieczór na Stadio Benito Stirpe odbył się pojedynek pomiędzy drużynami Frosinone i Empoli w ramach 11. kolejki Serie A. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy wynikiem 2-1, jednak emocje sięgały zenitu do ostatnich minut spotkania.

W pierwszej połowie obie drużyny miały swoje szanse, jednak żadna z nich nie zdołała pokonać bramkarza przeciwnika. Dopiero w drugiej połowie padły bramki. Na prowadzenie w 58. minucie wyszli gospodarze po strzale M. Çuniego, który wykorzystał asystę A. Ibrahimovicia. Empoli próbowało odrobić straty, ale to ponownie Frosinone zdobyło bramkę. Tym razem na listę strzelców wpisał się A. Ibrahimović po podaniu R. Marchizzy. Wynik 2-0 utrzymywał się do 86. minuty, kiedy to F. Caputo zmniejszył straty dla drużyny gości. Asystę przy tej bramce zanotował N. Cambiaghi.

Spotkanie nie obyło się bez kartek, sędzia w pierwszej połowie ukarał żółtymi kartkami trzech zawodników Frosinone oraz dwóch zawodników Empoli. Nie padła jednak żadna czerwona kartka, co należy uznać za pozytywne zakończenie meczu.

Relacjonowany mecz sędziował Gianluca Manganiello, który nie miał łatwego zadania przy starciu dwóch drużyn pełnych zapału i determinacji.

Frosinone w następnych spotkaniach zmierzy się z Genoa, AC Milan i Torino, natomiast Empoli czekają konfrontacje z Sassuolo, Genoa i Lecce.