Mecz Empoli - Sassuolo zakończony wynikiem 3-4 dnia 2023-11-26 14:00 na obiekcie Stadio Carlo Castellani – Computer Gross Arena

W dniu 26 listopada 2023 roku na Stadio Carlo Castellani – Computer Gross Arena odbył się mecz pomiędzy drużynami Empoli i Sassuolo. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-4, a wynik na przerwę to 2-2. Mecz ten miał miejsce w ramach 13. kolejki włoskiej Serie A.

Mecz Serie A: Empoli vs Sassuolo - Relacja

Dzisiejszy mecz w ramach 13. kolejki Serie A przyniósł widowisko pełne emocji, goli i kartek. Na Stadio Carlo Castellani – Computer Gross Arena spotkały się drużyny Empoli i Sassuolo, które zaprezentowały widowiskową grę, zakończoną wynikiem 3-4 na korzyść gości.

Po zaledwie 4 minutach gry pierwszą bramkę dla gospodarzy strzelił F. Caputo, dając swojej drużynie prowadzenie. Jednak już w 12. minucie A. Pinamonti wyrównał wynik na 1-1. W 22. minucie to goście wyszli na prowadzenie po bramce Matheusa Henrique, którą asystował J. Toljan. Mecz nabierał tempa, a w 30. minucie Jacopo Fazzini ponownie doprowadził do remisu, ustalając wynik pierwszej połowy na 2-2.

Druga połowa rozpoczęła się dynamicznie, a w 66. minucie D. Berardi ponownie wyprowadził Sassuolo na prowadzenie, pokonując bramkarza Empoli. Gospodarze jednak nie zamierzali się poddawać i w 86. minucie M. Viña doprowadził do wyrównania, dając nadzieję swojej drużynie na korzystny wynik. Niestety, w doliczonym czasie gry to ponownie D. Berardi był bohaterem, strzelając bramkę na 3-4 dla gości, czym ustalił wynik końcowy.

Mecz obfitował również w kartki, zarówno żółte, jak i czerwone. Na przestrzeni całego spotkania arbiter pokazał żółte kartki pięciu zawodnikom Empoli oraz dwóm zawodnikom Sassuolo. Czerwonych kartek nie było.

Ostatnie minuty meczu były pełne napięcia, jednak to drużyna Sassuolo wyszła z boiska zwycięsko, zdobywając cenne trzy punkty w walce o ligowe trofea. Niezwykle emocjonujące spotkanie pozostawiło kibiców obu drużyn z zapamiętanymi wrażeniami, a trzeba przyznać, że goście zasłużenie odnieśli zwycięstwo, prezentując skuteczną grę ofensywną.

Kolejne mecze obu drużyn zapowiadają się równie interesująco, a fani piłki nożnej już teraz zacierają ręce na ich oglądanie. Empoli zmierzy się kolejno z Genoa, Lecce i Torino, natomiast Sassuolo czeka starcie z AS Romą, Cagliari oraz Udinese. Czy obie drużyny utrzymają swoją dobrą formę? Tego dowiemy się już niebawem podczas kolejnych spotkań Serie A.