Empoli vs Monza, wynik spotkania: 3-0

W dniu 21 stycznia 2024 roku na Stadio Carlo Castellani – Computer Gross Arena odbył się emocjonujący mecz pomiędzy drużynami Empoli i Monza. Gospodarze pewnie pokonali rywali z wynikiem 3-0, ustalając wynik już na przerwę, który wynosił 2-0. To starcie, które odbyło się dokładnie 29 dni temu, było jednym z wielu emocjonujących spotkań w ramach Serie A. Jakie wydarzenia miały miejsce na boisku? Zapraszamy do lektury relacji z tego starcia!

Relacja z przebiegu meczu Empoli - Monza

Na Stadio Carlo Castellani – Computer Gross Arena odbył się emocjonujący mecz Serie A pomiędzy drużynami Empoli a Monza. Gospodarze przystąpili do starcia z determinacją, chcąc zapewnić swoim kibicom radość, podczas gdy Goście mieli nadzieję na zdobycie cennych punktów wyjazdowych.

Sprawozdanie z meczu:

Początek spotkania należał do drużyny Empoli, która od razu narzuciła wysokie tempo gry. Już w 13. minucie S. Żurkowski popisał się strzałem na 1-0, dając prowadzenie swojej drużynie. Gospodarze nie zwalniali tempa i w 38. minucie ponownie to samo nazwisko pojawiło się na tablicy wyników - S. Żurkowski podwyższył prowadzenie na 2-0, tym razem asystującemu mu koledze.

Monza próbowała odpowiedzieć, ale defensywa Empoli była niezwykle skuteczna, nie pozwalając przeciwnikom na stworzenie klarownych sytuacji podbramkowych. W drugiej połowie meczu to ponownie S. Żurkowski zadecydował o losach starcia, tym razem trafiając do siatki w 73. minucie i ustalając wynik na 3-0 dla Gospodarzy.

Emocje sięgnęły zenitu w drugiej połowie, kiedy to kartki zaczęły lecieć. Bartosz Bereszyński z Empoli został ukarany żółtą kartką w 49. minucie, natomiast zawodnicy Monzy, Luca Caldirola (70'), Dany Mota (72') oraz Pablo Marí (90'), także zobaczyli kartki.

Mimo wzmożonych wysiłków obu drużyn, żadna z nich nie zdołała zmienić wyniku, który ostatecznie brzmiał 3-0 na korzyść Empoli. Po końcowym gwizdku sędziego Antonio Giuy, radość kibiców Gospodarzy sięgnęła zenitu, a piłkarze mogli cieszyć się z zasłużonej wygranej.

Następne wyzwania czekają zarówno Empoli, które zmierzy się z Sassuolo, Cagliari oraz AC Milan, jak i Monza, które zmierzy się z Salernitana, AS Roma oraz Genoa. Czy obie drużyny utrzymają dobrą passę, czy może któreś z nich zaskoczą swoją grą? Tego dowiemy się już niedługo!